O firmie

Strona główna O firmie
PROFIMAT

Kim jesteśmy

PROFIMAT to firma rodzinna, działa na rynku od 2009 r. Świadczymy usługi inżynierskie w zakresie projektowania i produkcji części, przyrządów, maszyn i wyposażenia produkcyjnego  zakładów działających w różnych gałęziach przemysłu. W codziennej pracy wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, narzędzia oraz wysokiej klasy oprogramowania do projektowania i wytwarzania 3D.

Posiadane zasoby czynią firmę niezależną i samowystarczalną, a co za tym idzie wysoce konkurencyjną na rynku. Zatrudniamy wykwalifikowany zespół specjalistów w zakresie konstrukcji, automatyki oraz obróbki CNC. Inwestujemy w szkolenia kadry i stale podnosimy jakość naszych usług zwiększając zasoby techniczmne oraz inwestując w nowe technologie i maszyny.

Charakter pracy

Dla każdego klienta, który podejmuje z nami współpracę stanowimy wartość dodaną, nie tylko sprzedając gotowe produkty, usprawniające produkcję, ale również oferując bogate wsparcie techniczno procesowe w zakresie planowania i rozwoju wewnętrznych procesów produkcyjnych.

Wszystkie projekty realizowane są indywidualnie, a do każdego tematu podchodzimy z pełnym poświęceniem i profesionalizmem, kładąc szczególny nacisk na aspekty ergonomii oraz zasad lean manufacturing.

 

Nasza oferta

  • projektowanie i budowanie konstrukcji w oparciu o modułowy system profili aluminiowych (stanowiska warsztatowe, robocze, regały, wózki, elementy wyposażenia linii produkcyjnych, przenośniki, osłony i wygrodzenia),
  • projektowanie i produkcja przyrządów kontroli geometrycznej,
  • projektowanie i produkcja maszyn i przyrządów kontrolno – montażowych,
  • projektowanie i produkcja maszyn do testów szczelności (PROFISEAL),
  • projektowanie i produkcja adapterów uszczelniających do testów szczelności włącznie z produkcją kompozytowych uszczelnień,
  • budowanie zaawansowanych systemów sterowania, w oparciu o bazy danych (SQLMat),

 

Ponad powyższe zagadnienia, dzięki bogatemu zapleczu technologicznemu możemy świadczyć pojedyńcze usługi w zakresie projektowania CAD3D/2D, CAM, obróbki CNC, obróbki profilii (cięcie, wiercenie, gwintowanie), usługi metrologiczne (pomiary stykowe, skanowanie laserowe, pomiary tradycyjne przyrzadami ręcznymi), znakowanie laserowe, produkcja oznaczeń i tabliczek znamionowych.

realizacja strony: Inaton